Sendikalar: Valiliğin Taksim Yasağını Tanımıyoruz

Valiliğin 1 Mayıs’ta Taksim’i yasaklamasının ardından sendikalar Taksim Meydanı’na çıkarak, kararı tanımadıklarını duyurdu.

featured

İSTANBUL – Sermaye devleti değişen hükümetlerine rağmen kendi sınıf karekterine ve yapısına uygun olarak belli başlı birçok konuda olduğu gibi 1 Mayıs’ın Taksim Meydanı’nda kutlanması konusundaki yasakçı tutumunda da ısrar ediyor.

İstanbul Valiliği, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın Taksim Meydanı’nda kutlaması ile ilgili Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) başvurusunu reddedip Taksim Meydanı’nda yapılacak olan 1 Mayıs kutlamalarını yasaklamıştı. Valiliğin yasaklama kararının ardından DİSK’e bağlı Enerji İşçileri Sendikası (Enerji-Sen), Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası (Dev Tekstil), Tüm Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası (TOMİS) ve Karayolu Taşımacılık Emekçileri Sendikası (KATAŞ- SEN), Taksim Meydanı’na çıktı. Valiliğin yasak kararını tanımadıklarını ifade eden sendikalar herkesi 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’na çağırdı.

Polisler tarafından ablukaya alınan sendika temsilcileri, “1 Mayıs’ta 1 Mayıs alanındayız” sloganları eşliğinde eylemlerini sonlandırdı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!