Hakkımızda

Devrimci Düşün Gazetesi; insanların doğru haber alma hakkının büyük medya tekelleri ve (RTÜK aracılığıyla) devletin yasal yaptırımlarıyla tahakküm ve kontrol altına alındığı coğrafyamızda, doğru haber alma hakkının savunulması ve kullanılması anlayışıyla (masa başında ve alanda gönüllü çalışan arkadaşlarımızdan oluşan) kollektifimizce kurulmuş sosyalist bir internet gazetesidir.

Devrimci Düşün Gazetesi; işçilerin, emekçilerin, halkların, ötekileştirilenlerin doğru haber alma hakkının hakim medya, basın-yayın araçları ve televizyonlarca manipüle edildiği ülkemizde, objektif habercilik ilkesiyle hareket eder.

Gazetemiz, emekçilerin ve halkların gerçek gündemine dair bir yayın çizgisi izlerken ‘haberde objektif ve tarafsız, yorumda devrimci’ bir yayın politikasını esas alır.

Görüntü almanın veya vidyo çekmenin telefon aracılığı ile herkes tarafından çok rahat bir biçimde yapılabildiği günümüzde herkes doğal muhabir olarak gazetemize katkı sunabilir.

Devrimci Düşün Gazetesi olarak Türkçe ve ingilizce olmak üzere iki dilde yayın yapmaktayız.

DevrimciDusun.Org 2020 Temmuz ayı itibari ile yayın hayatına başlamıştır. Bu nedenle 2020 temmuz ayı öncesinde aynı isimle yapılan yayınlardan, haber, içerik ve görselden dolayı yasal sorumluluk üstlenmez.

DevrimciDusun.Org