Belçika’da Stêrk TV ve Medya Haber TV’nin Stüdyolarına Polis Baskını

Stêrk TV ve Medya Haber TV'nin stüdyolarına dönük baskının, Fransa'nın talebi üzerine yapıldığı ortaya çıktı.

featured
Belçika’da yayın yapan Stêrk TV ve Medya Haber TV’nin stüdyolarına dün baskın düzenlendi. 4 saat boyunca televizyon binasında kalan polisler, bilgisayarlara el koydu. Polisler, ayrıca televizyon yayınlarını engellenmek amacıyla elektirk kabloları ve yayın kablolarını kesti.
Televizyon stüdyolarına dönük polis baskınının, Fransız’nın talebi üzerine olduğu ortaya çıktı. DW’nin haberine göre; Fransa polisi, “PKK’nin mali kaynakları” soruşturması kapsamında 8 kişiyi gözaltına aldı.
Fransız Ulusal Terörle Mücadele Savcılığı, 8 kişi hakkında 2020 ile 2024 yılları arasında “örgüt eylemleri hazırlamak ya da finanse etmek, bir örgütü finanse etmek için para sızdırmak veya sızdırmaya teşebbüs etmek” iddialarının olduğunu açıkladı.
Haberde, söz konusu soruşturma kapsamında “kanıt bulmak amacıyla” Belçika’da da televizyon stüdyolarına baskın düzenlendiği ve arama yaptığı belirtildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!