İşini Geri İsteyen İşçinin Karşısında Yine Polis Vardı

Kod-29 ile işten çıkarıldığı Simbo Fabrikası önünde direnişe geçen Dilbent Türker ile TOMİS Sendikası Temsilcisi Onur Eyidoğan polislerce gözaltına alındı.

featured

İSTANBUL – Avcılar’da bulunan çalıştığı Sinbo Fabrikası’nda kötü çalışma koşullarına karşı Tüm Otomotiv ve Metal İşçileri Sendikası’na (TOMİS) üye olduktan sonra Kod-29 ile işten çıkarılan Dilbent Türker, fabrika önündeki başlattığı direnişini 82’inci gününde sürdürdü.

Sendika temsilcisi Onur Eyidoğan de Dilbent’e destek vermek için fabrika önünde kurulan direniş çadırına geldi. Bir süre sonra direniş çadırına gelen polisler, İstanbul Valiliği’nin koronavirüs pandemisi dolayısıyla aldığı yasakları gerekçe göstererek her iki ismi gözaltına aldı.

Eyidoğan, bindirildikleri polis aracında sosyal medya hesabından bir video paylaştı.

Eyidoğan, bu mesajında “Dün akşam valilik bir karar aldı denilerek direnişimizi engellemeye çalıştılar. Tam da 1 Mayıs yaklaşırken işçilerin, emekçilerin, sendikaların en temel haklarına dahi engel olacaklarını söylüyorlar” cümlelerini sarf etti. Eyidoğan, Direniş çadırlarına saldıran polislerce yaka paça gözaltına alındıklarını anlattı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!