00:32

İşçiler Brezilya’da Borsayı İşgal Etti

Aşırı sağcı Devlet Başkanı Jair Bolsonaro yönetimindeki Brezilya'da Evsiz İşçiler Hareketi, artan ekonomik eşitsizliklerin prostesto edilmesi amacıyla Sao Paulo Menkul Kıymetler Borsası'nı işgal etti.

BREZİLYA – Tencere tava ile borsayı basan eylemciler, üzerinde “Açlık” yazan Brezilya bayrağı, ellerindeki et ve kemiklerle artan işsizlik oranlarına dikkat çektiler. Protestoyu düzenleyen Evsiz İşçiler Hareketi, “Açlığın 19 milyondan fazla insanı etkilediği ülkede 42 yeni milyarderin ortaya çıkması sona ermeli” çağrısında bulundu.

‘HERŞEY BOLSONARO’NUN SUÇU’

Göstericilerin taşıdığı pankartlarda “Her şey Bolsonaro’nun suçu” yazarken, Hareket, Twitter üzerinden de “Spekülasyonun ve toplumsal eşitsizliğin en büyük sembolü olan Sao Paulo Menkul Kıymetler Borsası’nı işgal ediyoruz. Şirketler kâr ederken, insanlar açlıktan ölüyor ve iş giderek daha güvencesiz hale geliyor. (Başkan Jair) Bolsonaro’ya sahip olanlar var! Piyasanın sahipleri var!” açıklamasını yaptı.

Brezilya, pandemi döneminde milyarder sayısının en çok arttığı ülkeler arasında yer alıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!