İki Çocuk Babası Müzisyen Geçinemediği için İntihar Etti

featured

İZMİR – Müzisyenlik yaparak geçimini sağlayan, bağlama sanatçısı müzisyen Duran Ay’ın geçim sıkıntısı nedeniyle Aralık ayında yaşamına son vermesinin ardından dün de İzmir Buca’da yaşayan 2 çocuk babası müzisyen Erdem Topuz evinde yaşamına son verdi.

KRT Web’in haberine göre; Erdem Topuz’un yakın arkadaşı Erol Doğu, Topuz’un 11 aydır işsiz olduğunu ve son dönemde ekonomik sıkıntılarının arttığını söyledi.

Doğu, Topuz’un cenazesinin Pazar günü saat 13.00’da Narlıdere Cem evinden son yolculuğuna uğurlanacağını kaydetti.

‘İktidar yanlısı müzisyenlerin sesi çıkmıyor’

İstanbul Müzisyenler ve Sahne Emekçileri Derneği yöneticisi Mert Baydeniz yaptığı açıklamada, “Son 2 ayda intihar eden ikinci müzisyen kardeşimiz. Pandemi döneminde zor durumdayız ve sosyal güvencemiz yok. Şu an baktığımızda neden iktidar yanlısı müzisyenlerin sesleri çıkmıyor? Ülkemizde nam salmış sanatçıların arkasında çalan federasyon başkanının sesi neden çıkmıyor? Bu insanlar Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği 3000 TL ile bu işin dönmeyeceğini çok iyi biliyorlar. Kira 1500 TL, faturalar 1000 TL, eşi çocuğu varsa… Bu şekilde nasıl mücadele edeceğiz?” dedi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!