Filistin Sendikaları Genel Federasyonu, emekçilerin işgal devletine duyduğu öfke ile Gazze ve Kudüs'te direniş alanlarında yerini aldı.

GAZZE – Filistin İşçi Sendikaları Federasyonu Genel Sekreteri Shaher Saad’inde sendika üyeleriyle birlikte katıldığı yürüyüşlerde işgal devleti İsrail’in saldırıları protesto edildi. Saad, işgalçı saldırıların yılgınlık yaratmadığını belirterek ‘Filistin halkımızın Kudüs ve Gazze’de yaşadığı trajik durumun topraklarımıza ve vatanımıza bağlı kalma konusundaki ısrarımızı artırdığını doğruladı.’ dedi.

‘İŞÇİLER OLARAK İŞGALCİYE KARŞI DİRENİŞLERE KATILACAĞIZ’

İşçilerin işgalci saldırganlığa karşı kararlılıkla mücade edeceğini yineyelen Saad, ‘her yerdeki Filistin Sendikaları Genel Federasyonu kadrolarının, Filistin sesimizi işçiler olarak iletmek için ister grev ister temas hatlarında yüzleşme yürüyüşleri yoluyla, İsrail düşmanına karşı organize faaliyetlere katılmaya devam edeceklerini’ açıkladı.

Saad, ‘Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin Gazze’deki Filistinlilere karşı işlediği suçlardan dolayı bu işgali durdurma ve kovuşturma kararı alması gerektiğini’ belirtirken yıkılan fabrikalar ve tahrip olan tarım tesisleri sonucu işçiler için sosyal adalet veya insana yakışır iş olamayacağını söyledi.

61 FİLİSTİNLİ ÇOCUK KATLEDİLDİ

Ayrıca Gazze’deki yürüyüşte İsrail’in Gazze’ye yönelik dokuz gündür devam eden saldırıları sonucu 61’i çocuk, 36’sı kadın ve 16’sı yaşlı olmak üzere 213 Filistin vatandaşının katledildiği duyuruldu.

244 MİLYON DOLARLIK YIKIM

Gazze’deki medya ofisi, İsrail saldırganlığının bugüne kadarki kayıplarına ilişkin ilk tahminlerinin (244) milyon dolar olduğunu doğruladı, bunların (177) milyonu doğrudan, (67) milyonu ise dolaylı.

7074 YAPI HASAR GÖRDÜ VEYA KULLANILAMAZ HALE GELDİ

İşgal devletinin saldırılarında, 117 konut ve 7074 bina kısmen veya orta derecede hasar gördü veya tamamen tahrip oldu.

İşgal devleti uçakları 156 kuleyi veya evleri doğrudan hedef alırken 73 hükümet merkezini tamamen yok etti.

TÜM FİLİSTİN’DE GREV: İŞÇİLER DİRENİŞE

Bugün ayrıca, tüm vilayetlerde düzenlenen büyük yürüyüşlere ek olarak, Kudüs ve Gazze’deki işgalin Filistin halkına karşı katliamlarını kınamak için tüm Filistin topraklarında yaşamın her kesiminden kapsamlı bir grev yapıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!