Erdoğan ile TÜSİAD Arasında Gerginlik: ‘Siz Kimsiniz, Haddinizi Bileceksiniz’

TÜSİAD'ın ekonomik gidişat ve enflasyon ile ilgili açıklamalarının hemen ardından Erdoğan, 'Ey TÜSİAD' nidasıyla başlayan bir konuşma yaptı. Erdoğan, TÜSİAD'a hitaben "Ey TÜSİAD'ın başındaki beyefendi dış politikada bize ders veremezsin. Sen çıraksın. Önce haddini bileceksin, iktidara ders vermek kim, siz kim?" ifadelerini kullandı.

featured

ANKARA – Partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’ne (TÜSİAD) hitaben ‘haddinizi bileceksiniz’ dedi. “Siz kimsiniz bize ders veriyorsunuz? Dış politikada sen bize ders veremezsin. Sen daha kalfa bile olamadın. Haddini bil” ifadelerini kullanan Erdoğan, şöyle devam etti:

‘EY TÜSİAD’

“NATO meselesinde, İsveç ve Finlandiya terörle mücadelede net, somut ve kararlı adımlar atana kadar duruşumuzu kesinlikle değiştirmeyiz. Ey TÜSİAD’ın başındaki beyefendi dış politikada bize ders veremezsin. Sen çıraksın. Önce haddini bileceksin, iktidara ders vermek kim siz kimsiniz?

Biz dış politikada İsveç, Finlandiya bunlara niye tavır alıyoruz? Sokaklarında terör örgütleri cirit atarken biz onlara kapılarımızı açacağız?

‘BÖYLE GİDERSE BU İKTİDARIN KAPISINI ÇALMAYIN’  

Ey TÜSİAD siz onların yanında yer alabilirsiniz, biz şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Eğer TÜSİAD bu gidişiyle devam ederse kapımızı hiç çalmasın. Görüyorum ki siz aynı merkezden idare ediliyorsunuz.

Sizden önce gelen ağababalarınız da aynı kafadaydı. Böyle giderse bu iktidarın kapısını çalmayın. CHP ne sufle ediyorsa siz de onu diyorsunuz. Öyle ise bu kapı yerli ve milli duruş sergileyene açıktır. Yerli ve milli duruş sergilemeyene kapalıdır.”

ÖĞRENCİ AFFI

Erdoğan; lisans, yüksek lisans, doktora seviyesindeki öğrencilerden okullarını belli şartlarda bırakmak zorunda kalanlara af geleceğini de söyledi. Erdoğan, “Tüm gençlerimize bir müjde vermek istiyorum. Kamuoyunda öğrenci affı diye bilinen teklifi önümüzdeki günlerde meclisimizin takdirine sunuyoruz. Yüksek lisans, lisans, doktora seviyesinde ve okulu bırakmış zorunda kalan öğrencilere belirli şartlarda okullara dönüş yolunu açıyor” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!