İki Haberimize Mahkeme Kararı ile Erişim Engeli

Devrimci ve muhalif basın üzerinde süreklileşmiş olan baskı, yoğunluğu arttırılarak devam ettiriliyor.

featured

İSTANBUL – Siyasi iktidarın sansürcü ve tahammülsüz yaklaşımı kendini en çok basın-yayın alanında gösteriyor. Devrimci ve muhalif basın yapılan haberler ve gazetede yer alan yazılardan dolayı sık sık mahkemelerin erişim engeli kararlarının muhatabı oluyor.

Yakın zamanda Yargıtay Üyesi Nemli ile Sezgin Baran Korkmaz Aynı Masada ve AKP’li Başkanın Şirketine Devletten 220 Milyonluk 9 İhale başlıklı haberlere mahkeme kararı ile erişim engeli getirildi.

Ayrıca Sezgin Baran Korkmaz ile Yargıtay üyesi Nemli’nin aynı masada olduğuna dair haber yapan diğer bazı yayın organlarına da aynı erişim engeli kararının uygulandığı, gazetemize tebliğ edilen mahkeme kararında görülebiliyor.

Gazetecilik onuruna ve ilkelerine sahip basın emekçilerinin, halkın haber alma hakkını sonuna kadar savunacağına ve bu hakkın karşılık bulması için birçok bedeli göze alarak mücadele yürüttüğüne tarih tanıktır. Biz Devrimci Düşün olarak halkın haber alma hakkı doğrultusunda gerçekleri kitlelere ulaştırabilmek için sonuna kadar ilkelerimize bağlı kalacağımızı bu vesileyle tüm okurlarımıza bir kez daha duyuruyoruz.

 

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
1
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!