Direnişteki Baldur İşçileri 27 Mayısta Ankara’ya Yürüyecek

Baldur işçileri direnişin 157. gününde İspanya Konsolosluğu önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Baldur işçileri 27 Mayıs'ta Ankara'ya yürüyeceklerini duyurdu.

featured

İSTANBUL – Birleşik Metal-İş Sendikası üyesi Baldur Süspansiyon işçileri, grevlerinin 157. gününde İstanbul’da İspanya Konsolosluğu önünde açıklama yaptı.

‘Sendikal hakkımız engellenemez’ pankantı açan işçiler, eylemde ‘Atılan işçiler geri alınsın’, ‘İşçilerin birliği sermayeyi yenecek’, ‘Patronların kölesi olmayacağız’ sloganları attı. Eylemde konuşan Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu ‘Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız. Şartlar ne olursa olsun üyelerimizin haklarını alacağız’ dedi.

Kod-29’un hukuksuzluğuna da değinen Serdaroğlu ‘Kod-29’u 8 parçaya bölerek patronlara daha fazla işten çıkarma yetkisi verdiler. Sendikalaşan işçiler Kod-29’la işten çıkarılıyor. İşten çıkarılan işçilerin yerine yenileri alınıyor ve polis gözetiminde fabrikaya sokuluyor’ diye kaydetti.

Serdaroğlu, 27 Mayıs tarihinde Kocaeli ve İstanbul Baldur işçilerinin bir kez daha Ankara’ya yürüyüş başlatacağını duyurdu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!