Grevdeki Baldur İşçileri Yarın Ankara’ya Gidiyor

175 gündür grevde olan Baldur işçileri yarın Ankara'ya gidiyor. İşçiler, sabah Gebze Kent Meydanı'nda yapılacak açıklama ile uğurlanacak.

featured

KOCAELİ – Çayırova’da Şekerpınar Organize Sanayi Bölgesinde sürdürdükleri grev 175’inci gününe ulaşan Baldur Süspansiyon işçileri, seslerini duyurmak için yarın Ankara’ya gidecek.

Baldur işçileri, Ankara’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yapılacak görüşmelerde yaşadıkları mağduriyetleri dile getirecek ve çözüm için taleplerini iletecek.

Ankara’ya gidecek işçiler yarın sabah 09.00’da Gebze Kent Meydanı’nda düzenlenecek basın açıklaması ile uğurlanacak. Açıklamaya DİSK Genel Sekreteri ve Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu’nun yanı sıra emek ve demokrasi güçlerinin temsilcileri de katılacak.

NE OLMUŞTU?

Yüzde yüz İspanya sermayeli Baldur Süspansiyon fabrikasında Birleşik Metal-İş Sendikasına üye olan 5 işçi işten atılmıştı. Atılan işçilerin sendikalı olarak işe geri dönmek için fabrika önünde direnişleri sürerken patronun sendikayı tanımayan tutumu devam etti. Fabrikada yasal çoğunluğu sağlayan sendika toplu sözleşme istedi ancak patron sözleşme masasına oturmaya yanaşmadı. Baldur İşçileri toplu sözleşme talepleri ile 25 Aralık 2020’de greve çıktı. Baldur işçileri grevin yanı sıra sürdürdükleri eylemlere toplu sözleşme taleplerini dile getiriyor, bir yandan da patronun defalarca giriştiği grev kırıcılığına karşı mücadele ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!