Baldur İşçileri 250 Gündür Grevde

Birleşik Metal-İş’in yetki almasına rağmen patronun toplu sözleşme masasına oturmaması üzerine başlayan Baldur grevi 250. gününde devam ediyor.

featured

KOCAELİ – Birleşik Metal’de örgütlenen üç işçinin işten atılması ve fabrika önünde direniş başlatması, o sırada sendikanın çoğunluğu sağlayarak toplu sözleşme yetkisi almasına rağmen patronun masaya oturmamasıyla greve giden Baldur işçileri, 250 günü geride bıraktı.

KİMSE ÇALIŞMAK İSTEMİYOR

Evrensel’de yer alan habere göre işçiler patronun yeni işçi alımı yaptığı, fakat işin ağırlığı nedeniyle girenlerin sık sık işten ayrıldığı, fabrikada sürekli bir sirkülasyon halinin olduğu olduğuna dikkat çeken bir Baldur işçisi, “İşçi alımı olsa da kimse o işte çalışmak istemiyor. Sirkülasyon çok yoğun. İşçiler girdiği gibi çıkıyor. Çıkmasa da patron, grev kırıcısı işçilere yaptığı gibi işinden ediyor. Baldur patronu işçilere hakkını vermektense türlü türlü işe yaramayan yöntemlere başvuruyor” dedi.

MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Dayanışma çağrısında da bulunan Baldur işçileri, “Bugün mücadelemiz kararlılıkla devam ediyor. Biz biliyoruz ki dayanışma da aynı kararlılıkla devam edecek. Baldur işçileri kazanana kadar mücadelesine devam edecek. Dayanışma büyütür, güçlendirir” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!