DİSK Genel Sekreteri Serdaroğlu: İşsizlik Sigortası’ndaki Para Nerede?

Grevdeki Baldur işçileriyle basın açıklaması düzenleyen Birleşik Metal-İş, tüm DİSK üyelerinin pandemide mücadele sorumluluğunu yerine getirerek direndiğini kaydetti. Herkesin 128 milyon doları sorduğuna dikkat çeken DİSK Genel Sekreteri Serdaroğlu, 'Biz 98 milyarı soruyoruz. İşsizlik Sigortası'nda olan bu para nerede?' dedi.

birlesikmetalis-baldoiscileri
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KOCAELİ – Birleşik Metal-İş Sendikası, 120 gündür grevde olan Baldur işçileriyle Gebze’de bulunan fabrika önünde dün bir açıklama yaptı.

‘Yaşasın Baldır grevimiz’ yazılı pankartın açıldığı eylemde, DİSK Genel Sekreteri ve Birleşik Metal -İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu söz aldı. Serdaroğlu, ‘Ülkede demokratik geleneği sürdürmeye çalışan, yasa tanımaz işverene karşı onurluca direnen bir tane fabrikanın grevine bile tahammül edemiyorlar’ dedi.

İspanya’dan işçi getirildiğini belirten Serdaroğlu, işçilerin ailelerini ve işçileri her gün arayarak tehditlerle grev kırıcılığı yapıldığını belirtti ve ‘Ama gelip sendikayla görüşmüyorlar’ diye konuştu. Türkiye’de işçiye saygı gösterilirse işverenin de saygı göstermek zorunda olduğunun altını çizen Serdaroğlu, ‘Cumartesi jandarma eşliğinde, sokağa çıkma yasağı olduğu gün burada tırları getirip yasadışı ürettikleri, grevden sonra İspanya’dan getirdikleri adamlarla içeriden malları çıkarıyorlar’ ifadelerini kullandı.

Tüm engellemelere karşı direnişin sürdüğünün altını çizen Serdaroğlu, bütün DİSK üyelerinin pandemi sürecinde de mücadele sorumluluğunu yerine getirdiğini kaydetti. Serdaroğlu, ‘Onlar 128 milyon doları sorabilir, biz 98 milyarı soruyoruz. İşsizlik Sigortası’nda olan bu para nerede? Neden insanlara bu parayı vermiyorsun? Senin gibi patronları seven bir hükümet patronları kırdı? Niye Hazine’yi boşalttılar da ondan. Verecek paraları yok. Nerede bu kadar para?’ sorularını yöneltti.

Serdaroğlu, direnişin süreceğini kaydetti ve mücadele çağrısı yaptı.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!