Uyar Madencilik İşçileri: Söz Verdiniz, Sözünüzü Tutun!

Soma'da 8 yıldır tazminatları ödenmeyen Uyar Madencilik işçileri, İçişleri Bakanı Soylu'nun da dahil olduğu ve devlet tarafından da verilen sözler yine tutulmazsa Ankara'ya tekrar yürüyecekleri söyledi.

featured

MANİSA – Manisa’nın Soma ilçesinde 8 yıldır tazminatları ödenmeyen Uyar Madencilik işçileri, verilen sözlerin tutulması üzerine basın açıklaması yaptı.

Soma Hükümet Meydanı’nda yapılan eylemde konuşan işçilerden Himmet Mutlu, kendilerine verilen sözleri ve yapılanları unutmadıklarını vurgulayarak, “Size söyledik, ölmek var dönmek yok! Biz hakkımız olanı istiyoruz. Biz çocuğumuzun eğitimi, sağlığı, geleceği, boğazından geçecek aşı için çalışıyoruz. Bunu çalmanıza izin vermeyeceğiz. Bizi tanıyorsunuz. Bir şeyi yapacağız dediysek, takip edeceğiz dediysek; yaparız, takip ederiz. Ankara’ya giden bütün yolları ve hatta havayollarını dahi tutsanız bir yolunu bulur. Varır. Sesimizi duyururuz. Siz sanıyorsunuz ki Ankara’nın dört kapısı var. Yanılıyorsunuz. Ankara’nın dört bir yanı bize açılan kapı” diye konuştu.

Mutlu, şunları söyledi: “Biz işçiler Ankara’yı bizi gözeten, bizim temsilcilerimizin olduğu yer olarak biliyoruz. Yoksa öyle bir Ankara yok mu? İşçinin, köylünün bir Ankara’sı yok mu? Bu Ankara hep sermayedarların çıkarlarını mı korur? Eğer işçinin kazanılmış hakkını vermeyecekseniz biz bildiğimiz o eski Ankara’ya geliriz. Hakkımızı almadan da dönmeyiz. Bizim hafızamız sandığınızdan güçlü, verdiğiniz sözler noktası virgülünde aklımızda. Şimdi eğer halkın, işçinin temsilcisiyseniz eğer, bizi kandırmaya çalışmayın, sözünüzü tutun. Sizin bir gözünüz varsa milyon gözümüz var bizim! Biz yola çıkarsak milyonlarca işçinin, emekçinin gözü, sözü ve kalbi bizimle olacaktır.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!