Binlerce Kişi İmzaladı: Yardım Paraları Nerede?

Depremzedeler için devlet kurumlarına yapılan bağışlara ilişkin kampanyaya 7 binden fazla kişi imza atarken, “#YardımParalarıNerede” etiketi de gündem oldu.

featured

Depremlerin ardından devlet kurumları tarafından toplanan bağışların şeffaf bir şekilde yayınlanması istemiyle imza kampanyası başlatıldı.

“Tüm Toplanan Bağışlar Şeffaf Olarak Harcansın! AFAD’ın sitesinde faturalar yayınlansın” başlıklı kampanyaya 7 binden fazla kişi imza attı. Kampanya metninde ise Hatay’da meydana gelen deprem hatırlatılarak, “Hepimiz gördük ki deprem bölgesinde barınma sorunu hala devam ediyor.  Halbuki iki haftadır deprem için bağışlar toplanıyor. Daha önce de ülkemizde bağışlar toplandı.  Ancak bu paralar nerelere harcandı, bilmiyoruz.  Artık bilmek istiyoruz” denildi.

Tüm harcamaların şeffaf bir şekilde halka açık olarak yapılması talep edilen metinde, “Faturalar internette gösterilsin. Tüm afetzedeler eşit koşullarda bu bağışlardan faydalansın” ifadelerine yer verildi.

‘YARDIM PARALARI NEREDE?’

Twitter’da da “#YardımParalarıNerede” hashtagı gündem oldu. Çok sayıda kullanıcı “#YardımParalarıNerede” etiketiyle yaptıkları paylaşımlarda depremzedeler için yapılan bağışların nerede olduğunu sorguladı ve şeffaflık talep etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!