Islahiye Cezaevinde Tutuklulara ‘Bize Saygı Göstermiyorsunuz’ Dayağı

İslahiye T Tipi Cezaevi’nde tutuklular, "Bize saygı göstermiyorsunuz" diyen gardiyanların saldırısına uğradı.

featured

İSTANBUL – İslahiye T Tipi Cezaevi’ndeki siyasi tutuklular, sabah sayımı sırasında gardiyanlar tarafından saldırıya uğradı. Sayım için gelen gardiyanların C-23 koğuşunda bulunan 6 tutukluya, “bize saygı göstermiyorsunuz” deyip saldırdı. Çok sayıda gardiyan, tutukluların ellerini arkadan bağlayarak, onları koridorda yüzüstü yatırdı. Burada şiddet gören tutukluların ağızlarından kan geldiği kaydedildi. Daha sonra olay yerine gelen cezaevi müdürü ise tutuklulara, gardiyanların yeni olduğunu ve saldırıya uğrayan tutuklulara, “sizi tanımadıkları için böyle bir yönteme başvurmuşlar” dediği öğrenildi.

HEM PSİKOLOJİK HEM FİZİKİ ŞİDDET

Tutuklu İlhami İşçi’nin ailesi, tutukluların “siyasi tutuklu” olması nedeniyle saldırıya uğradıklarını ifade etti. Depremden sonra cezaevinde temel gıdalara ulaşmanın da zorlaştığını paylaşan aile, bu tür şiddet olaylarının onların psikolojisini de etkilediğini vurguladı. Aile, “Çok sayıda gardiyan, sabah sayımında bir anda onları dövmüşler. Ağızlarından burunların kan gelmiş. Hatta birinin boğazını sertçe sıktıkları için ağzından kan fışkırmış. Sebepsiz yere çok kötü dövmüşler. Ayrıca onlara küfür etmişler. Siyasi oldukları için onlara ‘siz teröristsiniz’ demişler. Özetle hem psikolojik hem de fiziki şiddet uygulamışlar” şeklinde aktarımda bulundu. (MA)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!