Erdoğan ve Bakanlar Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu

61 Avukat, Maraş depremlerindeki ölümlerde sorumluluğu bulunduğu iddiasıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar, valiler, belediye başkanları ve müteahhitler hakkında suç duyurusunda bulundu.

featured

İSTANBUL – Depremlerindeki can kayıplarında sorumluluğu bulunduğu gerekçesiyle AKP şef/Cumhurbaşkanı  Erdoğan, bakanlar, valiler, belediye başkanları ve müteahhitler hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Toplamda 61 avukat, Erdoğan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bakanlar, depremin yaşandığı kentlerin valileri ile belediye başkanları, GSM operatörleri, müteahhitler ve yapı denetim bürolarının sorumluları hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

‘OLASI KASTLA İNSAN ÖLDÜRMEK’LE SUÇLANDILAR

Avukatlar, söz konusu isimlerin, “olası kastla birden fazla insanın öldürülmesine ve yaralanmasına neden olma”, “bilinçli taksirle öldürme”, “denetim görevinin ihmali”, “görevi kötüye kullanma”, “tehdit”, “hakaret”, “haberleşmenin engellenmesi”, “yardım veya bildirim yükümlüğünün yerine getirilmemesi”, “ihaleye fesat karıştırma”, “edimin ifasına fesat karıştırma” ve “suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme” suçlarını işlediklerine dikkat çekti.

Ayrıca cumhurbaşkanı, bakanlar, valiler, belediye başkanları ve diğer isimler hakkında soruşturma yürütülerek kamu davası açılması talep edildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!