00:23

Erdoğan Bugünde Küfretmeye Devam Etti: Be Ahlaksız, Be Namussuz, Be Adi…

Osmaniye'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kızılay çadırları nerede?" diye soranlara tepki gösterdi: "Be ahlaksız, be namussuz, be adi... Kızılay her gün 2.5 milyon kişiye yemek veriyor. Böyle vicdansızlık olur mu?"

OSMANİYE – AKP Şefi/Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maraş merkezli depremler ve sonrasındaki devlet tutumu ve kurumların yetersizliği ile ilgili eleştiri getiren herkese küfretmeye devam ediyor.

Erdoğan bugün Osmaniye’de açıklamalarda bulundu. “Kızılay nerede?” diye soranlara hakaret eden Erdoğan, “Bir tanesi Kızılay çadırları nerde diyor. Be ahlaksız, be namussuz, be adi… Kızılay her gün 2.5 milyon kişiye yemek veriyor. Böyle vicdansızlık olur mu?” dedi.

‘1 YILDA YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ’ AMA….

Erdoğan konuşmasında, ‘Şehirlerimizi bütünüyle yeniden inşa edeceğiz. 1 yıl içerisinde kalıcı konutları yetiştireceğiz. Bir müjde de köylerde yaşayan var. Köylerimizi de bir yıl içinde ayağa kaldırmayı hedefliyoruz. İlk etapta Osmaniye’de 1361 konut inşa edeceğiz. 70 bin köy evi teslim edilecek.’ dedi.

Halen depremler sürerken alelacele yeni inşaatlara başlamaya çalışan siyasi iktidarın zemin etüdü, yerleşimin yeniden planlaması, deprem dirençli kent projesi gibi bir çok çalışmanın yanı sıra her bir zemine uygun yapı tercihi gibi görevleri nasıl planladığına dair hiçbir açıklama yada çalışma yok. Henüz tüm yapılan hızlıca enkazı kaldırma, inşaat işlerini hızla ihale etmeye çalışmaktan öteye geçemedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!