Hem Patron Hem Bakan: Patron Olarak Sattı, Bakan Olarak Aldı

Ticaret Bakanlığı, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın şirketinden 9 milyon TL'lik dezenfektan satın alındığını doğruladı.

featured

ANKARA – Sermaye devletinin yozlaşmışlığına dair her gün yeni örnekler yaşanıyor. Ticaret Bakanı Pekcan, kendi şirketinin ürünü Bakan sıfatıyla devlet adına satın aldı. Olayın açığa çıkmasının ardından da  Bakanlık ‘ucuza aldık’ diye açıklama yaptı.

Ticaret Bakanlığı, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve eşinin sahibi olduğu şirketlerden 9 milyon TL’lik dezenfektan alımı ve vergi indirimi yapıldığı iddialarına yönelik açıklamayı beş gün sonra yaptı.

‘507 BİN 880 TL’LİK DEZENFEKTAN ALINDI’ 

Açıklamada 9 milyon TL’lik tutarın doğru olmadığı belirtilerek Pekcan ailesine ait olan Nanoksia Biyoteknoloji firmasından 507.880 TL’lik dezenfektan alındığı belirtildi. Açıklamada dezenfektan teminiyle ilgili olarak “Direk üretici firma yerine en iyi fiyat veren ikinci firma tarafından temini gerçekleşseydi 853.600 TL’ye tekabül edecekti” ifadesi kullanıldı.

Söz konusu iddiaları Meclis gündemine taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ şu soruları yöneltmişti:

‘TARİHE GEÇİYORSUNUZ’ 

“Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan, dört gündür size soruyorum. Siz kendi özel şirketinizden kendi bakanlığınıza dezenfektan sattınız mı? Satmadınız mı? Dokuz milyon liralık dezenfektanı, kendi şirketinizden bakan olduğunuz kuruma sattınız mı? Satmadınız mı? Dört gündür bu soruyu soruyoruz. Tarihe geçiyorsunuz. İlk kez, kendi şirketinden kendi bakanlığına mal satan bakan olarak tarihe geçiyorsunuz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!