Gezi Direnişiyle İlgili Bilindik Yalanlarını Sıralayan ve Eylemcilere ‘Sürtük’ Diyen Erdoğan’a Suç Duyurusu

Evrensel İnsan Hakları Derneği, AKP Şefi/Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında Gezi eylemlerine katılanlara dair sarf ettiği sözler nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

featured

Evrensel İnsan Hakları Derneği, AKP Şefi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1 Haziran’da, Gezi eylemlerine katılanlara ilişkin sarf ettiği hakaretlerden dolayı suç duyurusunda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda Erdoğan’ın sözlerine yer verilerek, “Erdoğan, Gezi Parkı eylemlerine katılan milyonlarca kişiye karşı ‘eşkıya, terörist, çürük ve sürtük’ kelimeleri ile hakaret etmiştir. Üstelik bu sözleri televizyon kanallarında yayınladığı sırada kullanmıştır. Başta kullandığı ‘sürtük’ sözü ile milyonlarca vatandaşımıza hakaret eden şüpheli, devamında hakaretlerine devam etmiştir” diye belirtildi.

CAMİİ MÜEZZİNİNİN SÖZLERİ HATIRLATILDI

Erdoğan’ın “Dolmabahçe Camii’nde içki içildi” sözlerine dair ise dilekçede şu bilgiler verildi: “Bilindiği üzere caminin müezzininin,  ‘ben yalan söyleyemem camide içki içilmedi’ demesine rağmen şüpheli, ‘Cuma günü bu görüntüleri yayınlayacağız’ dediği halde aradan geçen 9 yıla rağmen bir görüntü de yayınlamamıştır.”

‘BU HALK ERDOĞAN’A BOYUN EĞMEZ’

Dernek, başvuruya dair yaptığı yazılı açıklamada, “AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan belirli aralıklarla yalan ve iftiralarla karalamaya çalışıyor. Bu halk hareketi hem talepleriyle, hem de kitleselliğiyle üzerine atılan iftiraları geri püskürtüyor. Dün grup toplantısın da Erdoğan’ın bu eylemlere katılanlara sarf ettiği ifadeler ancak kendi sahip çıktığı karanlık fikirlerini savunanları bağlar. Bu halk Erdoğan’a boyun eğmez” denildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!