00:11

Ankara’da Ethem Sarısülük’ü Anmak İsteyenlere Polis Saldırdı

Ankara’da Ethem Sarısülük’ü anmak için Güvenpark’a gitmek isteyenlere polis saldırdı, onlarca kişi gözaltına alındı.

ANKARA – Gezi Direnişi’nin 9. yıl dönümünde Ankara’da yapılacak olan Ethem Sarısülük anmasına polis saldırdı.

‘Karanfille yürümeye yasak’

Sabah saatlerinde meslek odalarının Ethem Sarısülük için Güvenpark’ta yapmak istediği anma polis tarafından engellendi. Mimarlar Odası önünde karanfillerle yürüyüşe geçen meslek odaları temsilcilerini polis önce “karanfille yürümek yasak” diyerek engellemeye çalıştı.

Ardından tekme ve kalkanlarla saldıran polis çok sayıda kişiyi darp etti. Saldırılara rağmen meslek odaları temsilcileri Güvenpark’a karanfil bıraktı. Dönüş yolunda da polisin engelleme çabaları ve gözaltı tehdidi püskürtüldü. Eylem “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları ile Mimarlar Odası önünde sonlandırıldı.

Gezi eylemine polis saldırısı

Akşam saatlerinde yapılmak istenilen eyleme de polis saldırdı. Güvenpark’a bağlanan Konur, Yüksel, Karanfil Sokakları ile Atatürk Bulvarı’nı ablukaya alan polis yürüyüşleri engelledi.

Ara sokaklardan Güvenpark’a ulaşmak isteyen aralarında BDSP, Ankara İşçi Meclisi ve DGB’lilerin de olduğu onlarca kişi darp edilerek gözaltına alındı.

Polis basın emekçilerine de saldırarak darp etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!