Şeker Fabrikalarından Kalan Araziler de Peşkeş Çekildi

Resmi Gazete'de, Özelleştirme İdaresi Başkanlığına dair tebliğler yayımlandı. Böylece özelleştirmelerle kamuya ait herşeyi sermayeye peşkeş çeken siyasi iktidar, kimi şeker fabrikalarından kalan arazileri de yok pahasına satıldı.

featured

ANKARA – Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından farklı illerde düzenlenen özelleştirme ihalelerinin sonuçları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlandı.

İhale sonuçlarına göre kimi şeker fabrikalarından kalan araziler yok pahasına satıldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğler şöyle:

  1. Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. adına kayıtlı olan Erzincan ili Çayırlı ilçesi Balıklı Köyü 1303 parsel numaralı 22.300 metrekarelik taşınmaz ve üzerindekiler 126 bin TL bedelle satışı kararlaştırıldı.
  2. Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. adına kayıtlı olan Erzincan ili Tercan ilçesi Mercan mahallesi 1079 parsel numaralı 30.000 metrekarelik taşınmaz ve üzerindekiler 280 bin TL bedelle satışı kararlaştırıldı.
  3. Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. adına kayıtlı olan Kahramanmaraş ili Afşin ilçesi Bakraç Mahallesi 1306 parsel numaralı 10.900 metrekarelik taşınmaz ve üzerindekiler ile 2122 parsel numaralı 19.896 metrekarelik taşınmazlar ve üzerindekiler 280 bin TL bedelle satışı kararlaştırıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!