3 Aydır Ücretleri Ödenmeyen Eskişehir Şehir Hastanesi İşçilerinden Eylem

Eskişehir'de 3 aydır ücretlerini alamayan şehir hastanesi sağlık işçileri hastane önünde eylem yaptı.

featured

ESKİŞEHİR – Eskişehir Şehir Hastanesinde 3 aydır ücretlerini alamayan temizlik, yönlendirme ve taşıma işlerini yapan hastane şirket işçileri sabah saatlerinde seslerini duyurmak için hastane önünde eylem yaparak, alacaklarını talep ettiler.

Evrensel’in haberine göre; 3 aydır alamadıkları ücretlerini talep eden sağlık işçilerinin protestosuna şirket yöneticileri tarafından engelleme girişiminde bulunuldu.

Yaklaşık 1 haftadır ücretlerin yatırılacağının söylendiğini ancak bunun kendilerini oyalamaktan başka bir şey olmadığını düşündüklerini belirten işçiler, son olarak ücretlerinin 4 Mayıs saat 11.00’de yatırılacağının söylendiğini ancak hâlâ alamadıklarını belirttiler.

Şirket Müdürü’nün 1 saat içerisinde ücretlerinin yatırılacağını belirtmesi üzerine eylemlerine son verilen işçiler hala ücretleri yatırılmamış olursa saat 14.00’te tekrar hastane önüne çıkacaklarını söylediler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!