Polis Saldırısı ve Gözaltı Terörüne Rağmen İşçiler Haykırdı: Açlığa Mahkum Ettiniz!

Direnişlerinin 72. gününde Sabancı'ya verdiği sözleri hatırlatan enerji işçileri bir kez daha darp edilerek gözaltına alındı. Direnişteki işçilerden Şener, polis ablukasından şöyle seslendi: "Açlığa mahkum ettiniz. Bu adil değildir. Adaletli değildir."

featured

İSTANBUL – Enerji işçileri direnişlerinin 72. gününde bir kez daha Sabancı Holding önünde bir araya geldi. Enerji-Sen Genel Başkanı Süleyman Keskin burada Sabancı’ya şu çağrıyı yaptı: “İşçilerin işe geri dönüşü için şirketin CEO’su konfederasyonumuzun yetkililerine söz verdi. O sözler yerine getirilsin. Atılan işçi arkadaşlarımız derhal iş başı yapsın. Sendikal baskı son bulsun. Sendika seçme hakkı tanınsın.”

“İşimizi geri istiyoruz”, “Direne direne kazanacağız”, “Biz haklıyız biz kazanacağız” sloganları atan işçiler, “Ekmeğimiz için buradayız. Biz ekmek davası için buradayız. Sadece işimizi istiyoruz. Bize verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz” dedi.

Öte yandan işçilerin önünü kesen polis kalkanlarla ablukaya aldı. Burada direnen işçilerden, Erdal Şener, “Açlığa mahkum ettiniz. Bu adil değildir. Adaletli değildir” dedi.

Sendika Genel Başkanı Keskin’in de olduğu direnişteki işçiler gözaltına alındı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!