Moda Sahnesinde Bu Defa Direnişçi İşçiler Vardı

Fahiş faturaları ödemeyi reddettiği için elektrikleri kesilen Moda Sahnesi, perdelerini direnen enerji işçileri için açtı. Enerji Sen Genel Başkanı Keskin, kendileriyle dayanışma içinde olanlara teşekkür etti ve "Bu mücadeleyi dayanışarak kazanacağız" dedi.

featured

İSTANBUL – DİSK/Enerji-Sen’e üye oldukları için Sabancı Holding’e bağlı EnerjiSA’da işten çıkarılan işçilerin direnişi 70 günü aşkın süredir dayanışmayla sürüyor.

Fahiş zamlara karşı faturaları ödemeyi reddettiği için elektrikleri kesilen Moda Sahnesi perdelerini direnişçi işçiler için açtı. “Babamı kim öldürdü” oyunu direnen işçiler için sergilendi.

Salonda, “Direne direne kazanacağız” sloganları yükseldi.

Oyun sonrası kısa bir konuşma yapan Enerji Sen Genel Başkanı Süleyman Keskin, işten atılan enerji işçileriyle elektrikleri kesilen Moda Sahnesi’nin dayanışmasının ilk günden bugüne taşındığını kaydetti. Keskin, “Sahnesinin perdelerini işçi arkadaşlarımız için açtı. Burada yapılan etkinlikte bize destek veren dostlarımıza teşekkürü borç biliyoruz. Bu mücadeleyi birleşerek, dayanışarak kazanacağız” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!