Narlıdere Belediyesi’ne Grev Kararı Asıldı

Narlıdere ve Belediye-İş Sendikası İzmir 2 No’lu Şube arasında yapılan TİS görüşmelerinde uzlaşı sağlanamadığı için belediyeye grev kararı asıldı.

featured

İZMİR – Narlıdere Belediyesi’ni temsilen Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası (SODEMSEN) ile belediyede örgütlü olan Belediye-İş Sendikası İzmir 2 No’lu Şube ile arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde uzlaşma sağlanamaması nedeniyle grev kararı alınmıştı. Belediye-İş Sendikası yetkilileri ve sendika üyesi işçiler bugün Narlıdere Belediyesi hizmet binasının önünde toplanarak, grev kararını binanın kapısına astı. Uzlaşma sağlanamaması durumunda işçiler grevi başlatacaklarını duyurdu.

Belediye binası önünde açıklama yapan Belediye-İş Sendikası İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Savaş Atalay, Narlıdere Belediyesi tarafından işçilere enflasyon altında ücret artışı dayatıldığını belirtti. Atalay, yaptıkları tüm samimi girişimlerin belediyenin uzlaşmama tutumu nedeniyle tıkandığını vurgulayarak, bu nedenle işçilerin Anayasal haklarını kullanarak grev kararı aldıklarını söyledi.

Atalay, “Alınan grev kararı, hayat pahalılığı ve geçim derdinin dayatmasındandır. Alınan bu grev kararı, bize enflasyon altında ücret artışı öneren işverenin dayatmasının sonucudur. Toplu iş sözleşme görüşmesi sonrasında yönetici, temsilci ve üyelerimizle yapmış olduğumuz toplantılar sonucunda belediyenin teklifi, arkadaşlarımız tarafından kabul edilmemiştir. Sendikamız ve arkadaşlarımız bu hayat pahalılığında bu teklifi nasıl kabul etsinler?” diye sordu.(MA)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!