Pazarcık’ta Yardım Deposuna Dönüştürülen Cemevine Kayyum Atandı

HDP'nin Maraş'ın Pazarcık ilçesinde bulunan yardım deposu olarak kullanılan Hasankoca Cemevine kaymakamlık kararıyla kayyum atamak istedi. Asker ve polis yığılan depo önünde konuya ilişkin açıklama yapan HDP Kadıköy İlçe Eşbaşkanı Koray Türkay, "Bu ülkede serbest olan tek şey var ölmek. Ölmek konusunda özgürsünüz. Hemen ölebilirsiniz devlet size güvence veriyor, imkan sağlıyor. Ama yaşayamazsınız. Yaşama konusu bu ülkede kayyum konusudur" dedi.

featured

MARAŞ – Türkay konuşmasında “Depremde öldürümediklerimizi burada açlıktan, soğuktan öldüreceğiz diyor kaymakam” ifadelerine yer vererek insanların on gündür açlık ve soğukla mücadele ettiğini belirtti.

Türkay, “Gerçekleşen gönüllülük esasıyla örgütlü dayanışmaya devlet bugün ‘yeter’ dedi, kayyum atadı. Neden çünkü iyi olan, güzel olan her şeye devlet kayyum atar. Pazarcık’tan bütün köylülere şunu söylemek zorundayım maalesef bugünden sonra devlete teslimsiniz” dedi.

Gönüllülerin hiçbir karşılık beklemeden hatta cebinden para ödeyerek halkla dayanıştığını kaymakamın ise halkın halkla dayanışmasını önlemek için maaş aldığına dikkat çeken Türkay, “Bu iktidar çok yakın zamanda tarihin çöplüğüne de değil en dibe gidecek. Hepsi özür dileyecek. Herkes saraydaki kişiyi suçlayacak. Çünkü herkes işlediği suçu biliyor” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!