ANKARA – Boğaziçi Üniversitesi’ne AKP’li Melih Bulu’nun kayyum rektör olarak atanmasını protesto eden öğrencilere yapılan polis saldırısında Devrimci Gençlik Dernekleri üyesi Deniz Baran Erbudak’ın bacağının kırıldığı öğrenildi.

İzmir Caddesi’nden eylemin yapılacağı Güvenpark’a doğru yürüyen öğrencilerin önü polis tarafından kesilerek “pandemi gerekçesiyle” yürüyüş engellenmiş ve 43 öğrenci de gözaltına alınmıştı.

Deniz Baran Erbudak

Polis saldırısı sırasında bacağı kırılan Erbudak, hastaneden taburcu olduktan sonra yaşadıklarını Mezopotamya Ajansı’ndan Emrullah Acar’a anlattı.

‘MUAYENE ETMEDEN ‘BİR ŞEY YOK’ DEDİLER’

Müdahale esnasında birden fazla polisin ayağına dizleri ile bastığını ifade eden Erbudak, “İlk dizleri ile bastıklarında ayağım kırıldı, hissettim. Daha sonra birden fazla kişi basmaya başladı. Gözaltına alındıktan sonra Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi’ne götürüldüm orada muayene etmeden ‘bir şey yok’ dediler” diye konuştu.

İlgili Haber:  Polis, Öğrencileri Darp Etti: En Az 2 Gözaltı

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Daha sonra Çankaya ilçesi 29 Mayıs Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını söyleyen Erbudak, tomografi sonucunda bacağında iki ayrı noktada kırık, çapraz bağlarının kopma ve çok sayıda lezyon olduğunun ortaya çıktığını, ilerleyen günlerde ameliyat edilebileceğini ifade etti.

İlgili Haber:  Devletin Sopası Hep Garibanın Kafasında

Uzun bir süre hastanede tutulduğunu belirten Erbudak, polislerin kendisine “2911’e muhalefetten” işlem yaptıktan sonra serbest bıraktığı bilgisini paylaştı. Erbudak, avukatları aracılığıyla ayağını kıran polisler hakkında suç duyurusunda bulunacak.

ÖĞRENCİLER SERBEST BIRAKILDI

Güvenpark ve Yüzüncüyıl mahallelerinde dün yapılan kayyum rektör protestolarında 43 kişi darp edilerek gözaltına alınmıştı. Ankara emniyetinde haklarında “2911’e muhalefetten” işlem yapılan öğrenciler kentte bulunan farklı hastanelerde kontrolden geçirildikten sonra akşam saatlerinde serbest bırakıldı.