İHH’nın Din Görevlisi de İsyan Etti: Konuşma Diyorlar, Nereye Kadar Susacağız?

Adıyaman'da İHH gönüllüsü olarak çalışan Muhammed Kemal Ballı, "Nereye kadar susacağız? Yazık günahtır ya..." diyerek yardımların geç gelmesine isyan etti.

featured

ADIYAMAN – Depremlerde arama-kurtarma çalışmalarının geç kalmasına tepkiler sürüyor. Adıyaman’da çalışan İHH (İnsani Yardım Vakfı) gönüllüsü “Nereye kadar susacağız? Yazık günahtır ya…” diyerek isyan etti.

Deprem bölgesinde İHH gönüllüsü olarak görev yapan ve aynı zamanda Adıyaman İl Müftülüğü’nde din görevlisi olan Muhammed Kemal Ballı, bölgede yaşananlara ilişkin video yayımladı.

Ballı, Adıyaman için daha fazla arama-kurtarma çalışmasının yapılması gerektiğini söyledi.

Adıyaman’a hiç sahip çıkılmadığını belirten Ballı, şu ifadeleri kullandı:

“Evet Malatya, Maraş, Hatay, Pazarcık çok kötü olabilir. Ama bizde en az onlar kadar çok kötüyüz. Gölbaşı, Besni onlarda en az bizim kadar kötü. Henüz depremin 6. günü olmasına rağmen ulaşamadığımız yüzlerce enkaz var. Bu enkazların altında yatan binlerce cesedimiz var. Şaka yapmıyorum yüzlerce ulaşamadığımız enkaz var bugün depremin 6. günü olmasına rağmen. Ekip yok, ekipman yok. Ekip ve ekipmanlar geç kaldı. İlk 2-3 gün hiç yoktu. Daha sonra durumun ciddiyetinin farkına vardıklarında buraya ekip ve ekipman yollandı. Yazık, çok yazık. Bana sus, konuşma, söyleme, boşver diyorlar.

‘BİNLERCE CESET ÇIKARACAĞIZ’

Yahu arkadaşlar ben sadece kendi ailemden 20-21 kişiyi kaybettim, tam sayısını bilmiyorum. Vallahi billahi tillahi en az yüzlerce arkadaşımı kaybettim Adıyaman merkezde. Yav neresine susalım. Ne yapalım. Nasıl edelim. Nereye kadar susacağız? Yazık günahtır ya. Yazık günahtır. Ve belki bu enkaz kaldırma çalışmaları günlerce devam edecek. Ve biz binlerce ceset çıkaracağız. Yazık günah. Lütfen sesimizi de duyurun ama şu anlamda duyurun. Adıyaman sahipsiz memlekettir diye duyurun.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!