EYT Düzenlemesi Yasalaştı: 5 Bin Prim AKP-MHP Oylarıyla Reddedildi

TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi kabul edilerek yasalaştı. Kademeli prim gün sayısının 5 bin gün olarak düzenlenmesine yönelik verilen önergeler, AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

featured

ANKARA – Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda EYT yasa teklifinin görüşmelerinin neticesine ilişkin bilgi paylaşıldı.

TBMM Genel Kurul’un Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi (2/4914) ile Plan ve Bütçe Komisyonu Raporunun görüşmelerine başlandı” ifadeleri kullanıldı.

5 BİN PRİM AKP MHP OYLARIYLA REDDEDİLDİ

Meclis Genel Kurulu’nda Emeklilikte Yaşa Takılanlara (EYT) ilişkin kanun teklifinin tümü üzerindeki görüşmeler akşam saatlerinde tamamlandı. Teklife ilişkin, kademeli prim gün sayısının 5 bin gün olarak düzenlenmesine yönelik CHP, İYİ Parti ve HDP’nin verdiği önergeler, AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!