Baldur Süspansiyon’da İşçiler Greve Çıkıyor

BALDUR
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KOCAELİ – Çayırova Şekerpınar Mahallesi Tepe Sokak’ta bulunan Baldur Süspansiyon Sanayi Ticaret A.Ş. işçileri yarın greve çıkıyor. Konuyla ilgili olarak DİSK/Birleşik Metal-İş Sendikası tarafından yapılan açıklamada, “ Gebze Çayırova’da Şekerpınar Organize Sanayi Bölgesinde bulunan İspanya sermayeli Baldur Süspansiyon Üretim Sanayi Ticaret AŞ işyerinde üç yıl önce başlayan sendikalaşma mücadelemiz, Temmuz 2020 tarihinde kesinleştikten sonra işyerinde sendika temsilcilerinin de bulunduğu 5 işçi işten atılmıştı.

GREV KARARI ALINDI

İşçilerin, sendikalı olarak işe geri dönmek için fabrika önünde başlattığı direniş devam ederken taslağımızı hazırlanarak noter vasıtası ile işyerine gönderildi ve görüşmeler başladı. İşverenin uzlaşmaz tutumu nedeniyle bir sonuç alınamadı. İşveren mücadeleyi kırmak için grev oylaması talebine karşı; işyerinde yapılan oylamada çalışanların büyük çoğunluğu greve ‘EVET’ dedi.  İşten çıkarılan üyelerimizin işbaşı yapması, işçilerin sendika ve toplu iş sözleşmesi hakkının tanınması için grev uygulaması yarın başlayacak” denildi.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!