TTB Başkanı Fincancı: Mücadele Duvarların Ardında Buluşmamızı Sağladı

TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, “Yol arkadaşlarımın ördüğü dayanışmayla, farklılıklarımızla zenginleştirdiğiniz mücadele, sizlerle duvarların ardında buluşmamı sağladı” dedi.

featured

İSTANBUL – Türkiye’nin Zap, Avaşîn ve Metîna’ya yönelik kimyasal silah kullanımını değerlendirdiği için tutuklanıp ceza verilen ve tahliye edilen Türk Tabip Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, sanal medya hesabından mesaj paylaştı.

Fincancı’nın mesajı şöyle: “Sevgili dostlar, insanlık ailesinde temas edebildiklerim, ben edememiş olsam da bu süreçte yüreğime dokunanlar, dışarıda meslek örgütüm Türk Tabipler Birliği ve insan hakları mücadelesini yılmadan sürdüren İnsan Hakları Derneği başta olmak üzere emeğimizi birlikte çoğalttığımız yol arkadaşlarımın ördüğü dayanışmayla, farklılıklarımızla zenginleştirdiğiniz mücadele, avukatlarımızın araçsallaştırılmış yargı mekanizmalarına rağmen inatla güçlenen direnci uzun zamandır tanık olmadığımız hızlı bir tahliyeyle ve daha da hızlı bir duruşmalar silsilesi ile sizlerle duvarların ardında buluşmamı sağladı. Hayatın ritmine alışmam zaman alınca, bu mecralara da yansıttığınız dayanışma, umut ve sevinci yanıtlamam zaman aldı. Sessizliğimi bağışlayın lütfen! Size şehrimden bir akşam yolculuğundan karelerle sesleneyim. Ankara’daki dostlarla da 18 Ocak’ta buluşalım. TTB hepimizin meslek örgütü, tüm emekçileriyle bu memleketin yüzakı, iyi ki TTB var!”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!