Tes-İş’in İmzaladığı Sözleşmeye Tepki Gösteren İşçiler İş Bıraktı

Tes-İş Sendikası'nın Adana Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi'nde imzaladığı toplu sözleşmeye işçiler tepki gösterdi, iş bıraktı.

featured
binary comment

ADANA – Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (Tes-İş) Enerji-SA’ya bağlı Adana Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi’nde imzaladığı Toplu İş Sözleşmesi’nde (TİS) ilk altı ay için yüzde 9, ikinci altı ay için yüzde 6 zamma imza attı.

Önceki gün sendika binası önünde toplanan işçiler, sendika yöneticilerinden TİS’e dair olumlu bir dönüş alamayınca bu sabah Toroslar EDAŞ İl Müdürlüğü önünde oturarak iş bırakma eylemi yaptı. İşçiler aralarında bir heyet oluşturarak, taleplerini insan kaynaklarına iletti. İşçiler, Tes-İş Adana Şube Başkanı Osman Güngör ve yöneticilerin iş yerine gelip, TİS’in imzalanıp imzalanmadığını açıklamasını talep etti. İmzalandığı takdirde kendi taleplerini karşılayacak ek protokol talep eden işçiler imzalanmaması durumunda taslağın yenilenmesini istedi.

İl Müdürlüğü bahçesinde bekleyen işçiler, “Başkan istifa”, “Sefalet zammına hayır”, “İşçiyiz haklıyız kazanacağız”, “İşçi burada başkan nerede”, “Direne direne kazanacağız” ve “Sendika gelecek hesap verecek” sloganları ile sendika yönetimini protesto etti. İşçilerin eylemi nedeniyle polis kurum içi ve çevresini ablukaya alırken, gazetecilerin çekim yapmasına izin verilmedi. İşçilerin eylemi devam ediyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!