Sanayi İşçileri Karın Tokluğuna Çalıştırılıyor

Sanayide çalışan işçiler, salgın ve ekonomik kriz nedeniyle emeklerinin karşılığını alamadıklarını belirterek, 'Karın tokluğuna çalışıyoruz' dedi.

featured

VAN – Tuşba ilçesinde bulunan sanayi sitesinde çalışan emekçilerin iş koşulları, koronavirüs (Kovid-19) salgını ve ekonomik krizle birlikte ağırlaştı. 1 Mayıs’ı ağır iş koşullarının yanı sıra zorlu yaşam koşulları altında karşılayan emekçiler, içinde bulundukları durumu “1 Mayıs’ı kutlamak yerine, çalışarak karşılıyoruz” diyerek özetledi.

EMEĞİN KARŞILIĞINI ALAMIYORLAR

Emeklerinin karşılığını alamadıklarını ifade eden 20 yıllık kaporta ustası İlhan Yeter, 1 Mayıs’ı buruk karşıladıklarını söyledi. Yeter, işçi ve emekçilerin zor durumda olduklarını belirterek, bayram olmasına rağmen 1 Mayıs günü çalıştıklarını dile getirdi. Yeter, “Biz de güzel elbiselerimizi giyerek bayramımızı coşkuyla kutlamak istiyoruz ama maalesef bu şartlarda olmuyor. Bir işçi artık hakkını alamıyor. Yıllardır aynı maaşlara çalışıyoruz” dedi.

EKMEK DERDİ

Sanayinin bir diğer kaporta ustası Liyadin İpek, 1 Mayıs’ı bayram havasında değil, hüzünle karşıladıklarını ifade ederek, tek dertlerinin eve ekmek götürmek olduğunu söyledi. İpek, “Devletten bir talebimiz yok. Ne istesek de karşılamazlar. Biz de 1 Mayıs’ı coşkuyla kutlamak isterdik ancak emekçiler alın terinin karşılığını alamıyorlar” diye konuştu.

KARIN TOKLUĞU

Yedek parça işletmesinde çalışan Cahit Erdoğan, ekonomik olarak kötü bir süreçten geçildiğine dikkat çekti. İşçi ve emekçilerin zor durumda olduklarını sözlerine ekleyen Erdoğan, emeklerinin karşılığını alamadıklarını ve karın tokluğuna çalıştıklarını söyledi. (ma)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!