Metal İşçileri Fabrikalardan Haykırdı: Her Yer Taksim, Her Yer Direniş!

Salgına rağmen çalıştırılan ancak 1 Mayıs etkinlikleri gerçekleştirmesi yasaklanan işçiler 1 Mayıs'a günler kala metal işçileri fabrikalardan seslendi: 'Her yer Taksim, Her yer direniş'

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BİLECİK – Sermaye devleti milyonlarca işçinin fabrikalarda, atölyelerde, depolarda ve birçok çalışma alanında hiçbir ciddi önlem alınmadan çalıştırılmasına karşı hiçbir yapmazken, aldığı ‘tam kapanma’ kararından da işçi sınıfını muaf tuttu. Buna rağmen işçilerin alanlarda 1 Mayıs’ı etkinlikleri gerçekleştirmesini engellemek için salgını bahane etti.

İşçiler semaye devletinin ikiyüzlülüğüne, Taksim ve 1 Mayıs yasaklarına karşı çalışma alanlarından tepki gösteriyor. Bilecik’te kurulu ACCURİDE Wheels fabrikasında çalışan Birleşik Metal-İş üyesi metal işçileri fabrika önünde bir etkinlik gerçekleştirdi. 1 Mayıs üzerine, yasaklar ve Taksim üzerine konuşmaların yapıltığı etkinlikte işçiler sık sık ‘Her yer Taksim, Her yer 1 Mayıs’ sloganı attı.

 

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!