Maltepe Belediyesi İşçileri: 1 Mayıs’ta Taksim’deyiz

1 Mayıs günü Taksim Meydanı'nda olacaklarını söyleyen Maltepe Belediyesi işçileri, "İşimize aşımıza sahip çıkmak için 1 Mayıs'ta alanlardayız" dedi.

featured

İSTANBUL – Maltepe Belediyesi işçileri günün erken saatlerinde iş yerlerinde 1 Mayıs’ı kutladı. Fen işleri şantiyesinde bir araya gelen Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 2 No’lu Şube üyesi işçiler yaptık basın açıklamasıyla ücretlerindeki erime ve norm kadro taleplerini gündem etti.

“Yaşasın iş, ekmek, özgürlük, mücadelemiz”, “Yaşasın 1 Mayıs alanlardayız” yazılı pankartlar arkasında toplanan işçiler, “Birlik mücadele dayanışma”, “İş, ekmek, adalet istiyoruz”, “Kadro istiyoruz” yazılı dövizler taşıdı.

1 Mayıs günü Taksim Meydanı’nda olacaklarını söyleyen Maltepe Belediyesi işçileri adına basın açıklamasını Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 2 No’lu Şube Mali Sekreteri Esin Cengiz Çinko okudu.

“TAKSİM’İ ENGELLEMEK YASA DIŞIDIR”

Ekmeklerinin her gün küçülmesine, gelirde ve vergide adaletsizliğe karşı yan yana geldiklerini söyleyen Çinko, “Ekmek, adalet ve hürriyet için Türkiye’nin dört bir yanında 1 Mayıs alanlarında buluşuyoruz. Bizlerin 1 Mayıs’ta Taksim’de olmasını engellemek yasa dışıdır; böyle bir girişim hukuk tanımazlık olur, anayasal düzene karşı bir suç olur. İşimize, aşımıza, ekmeğimize, hakkımıza, hukukumuza dokunmaya kalkacak olanlara karşı irademizi Taksim’e yürüyerek gösterelim” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!