İstanbul Valisi Davut Gül’den 1 Mayıs Açıklaması: 42 Bin Polis Görevlendirildi

Sermaye devletinin Taksim'i emekçilere yasaklama, 1 Mayıs'ı engelleme girişimi yıllardır olduğu gibi bu senede devam ediyor. Konuya ilişkin İstanbul Valisi Davut Gül, 'Yarın yapılması istenen yasa dışı gösteriler için çağrılar var. Biz güvenlik tedbirlerimizi alıyoruz' dedi.

featured

İSTANBUL – İstanbul Valisi Davut Gül, 1 Mayıs’ta İstanbul’daki pek çok alanın kapatılmasına ilişkin açıklama yaptı.

Gül’ün konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“İstanbul’da 40 tane gösteri ve toplantı yapılabilecek. Yasal meydanımız var. Şimdiye kadar herhangi bir müracaat olmadı. Yasal olarak etkinlik yapmayla ilgili bize gelen bir başvuru olmadı.

Yarın yapılması istenen yasa dışı gösteriler için çağrılar var. Biz güvenlik tedbirlerimizi alıyoruz. Biz yasal olan 40 yerin dışında yapılmak istenen gösterilere izin vermiyoruz. Vatandaşlardan ricamız kapalı olan bölgelere gelmemeleri. İsterdik ki, yarın vatandaşlar Taksim’de gezsin dolaşsın. Maalesef olmadı. Yarın 42 binin üzerinde güvenlik personelimiz görev yapacak. ”

Vali Gül, “Özgür Özel’in ve İl Başkanlığı’nın Taksim çağrısına ilişkin Cumhuriyet Halk Partisi’nin herhangi bir çelenk koyma müracaatı olmadı. Ben İl Başkanı’nı da arayıp hatırlatma yaptım bunun için. Müracaat yaparlarsa belli sayıda kişiye rehberlik edeceğimizi söyledim” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!