İZENERJİ İşçileri: Özgürlük İşçinin Ekmeğidir, Özgürlüğümüz için 1 Mayıs’a

1 Mayıs için açıklama yapan İZSU Çiğli, İZSU Karşıyaka ve Çevre Koruma (ilaçlama) işçileri, “Özgürlük işçinin ekmeğidir, özgürlüğümüz için 1 Mayıs'ta alanlarda olacağız” dedi.

featured

İZMİR – İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı iş yerlerinde Genel-İş 2 No’lu Şube üyesi İZENERJİ işçileri ile yine aynı iş yerlerinde örgütlü Tüm Bel Sen 1 No’lu Şube üyesi kamu emekçileri talepleri için 1 Mayıs’a katılma çağrılarına devam ediyor.

Dün Fuar holler önünde açıklama yapılırken bugün de İZSU Çiğli, İZSU Karşıyaka ve Çevre Koruma (ilaçlama) 1 Mayıs’ı kutlaması yapılarak, talepler için alanda olma çağrısı yapıldı. Taksim’in 1 Mayıs mitingine açılmaması, “Her yer Taksim her yer 1 Mayıs” sloganı ile protesto edilirken, “Vergide adalet istiyoruz”, “Kıdeme dokunan eller kırılsın”, “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganları atıldı.

İZSU İş yeri Baş Temsilcisi Taner Tan, İZSU Karşıyaka’da yaptığı konuşmada, “Biliyorsunuz ki, sermayenin dini, ırkı, rengi yoktur. Sermaye her zaman işçi sınıfının üzerine basarak yükselir. 31 Mart’ta, işçiler, emekçiler, emekliler ve halk olarak 22 yıldır bizi sömüren ceberrut anlayışa dur dedik. Özgürlüğümüz, haklarımız, ormanlarımız, doğamız katlediliyor. Eğer özgürlüğümüz yoksa ekmeğimizi kimin çaldığını nasıl söyleyebiliriz? Bizler hak hukuk özgürlük ve adalet için yarın 1 Mayıs ‘ta alanlarda olacağız” dedi.

“İNSANCA YAŞAMAK İSTİYORUZ”

İşçiler adına açıklamayı okuyan Önder Yörük de “Ülkemizde örgütlenme özgürlüğü, ifade özgürlüğü, hak arama özgürlüğü büyük bir baskı altında. Sendikalı olmamız, demokratik yollardan hakkımızı aramamız engelleniyor. Böylece ekmeğimiz kolayca çalınıyor, gelir dağılımı bozuluyor. Bizler, işçiler, emekçiler, emekliler bu ülkenin büyük çoğunluğuyuz. Bizler üretiyoruz, bizler çalışıyoruz, insanca yaşamak istiyoruz” dedi.

Önder talepleri için 1 Mayıs ‘ta alanlarda olacaklarını vurguladı. Ardından isçiler ve kamu emekçileri iş yerlerinin önünde birlikte halay çekti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!