Mega Polietilen İşçileri: 1 Mayıs Birlik Ve Kararlılığımızı Göstermenin Aracı

Mega Polietilen işçileri: '1 Mayıs’ı da birliğimizi, kararlılığımızı göstermenin bir aracı olarak görüyoruz. Yaptığımız eylemin taçlandırılması olarak görüyoruz. Haklı mücadelemizin bir parçası olarak görüyoruz. ' dedi.

featured

ADIYAMAN – Adıyaman’ın Besni ilçesinde üretim yapan Mega Polietilen’deki 300 işçi, alamadıkları iki aylık ücretlerinin ödenmesi ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi için 8 Nisan’da iş bırakmışlardı. 24 gündür sendikaları BİRTEK-SEN ile fabrika önünde direnen işçiler patrona geri adım attırırken, ödenmeyen ücretlerini almayı başardı. Direnişe geçtikten sonra işten atılan işçilerin geri alınması ve elden para verme uygulamasının son bulması için direnişlerini sürdüren işçiler seslerini duyurmak ve taleplerini dile getirmek için 1 Mayıs’ta alanlarda olacak.

Mega Polietilen işçileri, Besni’de yerel bir 1 Mayıs örgütlüyor. 1 Mayıs’ta Antep’te gerçekleşecek mitinge katılacak olan işçileri, ardından Besni’de Millet Bahçesi’nde 1 Mayıs’ı kutlayacak. 1 Mayıs’ı Besni halkıyla birlikte örgütleyen işçiler, siyasi parti ve emek örgütlerini de kutlamaya çağırdı.

‘1 MAYIS BİRLİĞİMİZİ GÖSTERMENİN BİR ARACI’

Alana kitlesel çıkacaklarını söyleyen Mega Polietilen işçileri, 1 Mayıs’ın haklı taleplerini dile getirmenin ve seslerini daha gür çıkarmanın olanağı olarak görüyor. Besni’de uzun yıllar sonra ilk kez 1 Mayıs’ın kutlanacağını söyleyen işçiler, 1 Mayıs’a coşkulu şekilde hazırlandıklarını aktardı. 1 Mayıs’ı kitlesel şekilde kutlamak için Besni halkına da seslenen işçiler el ilanları çıkararak kapı kapı bildiriler dağıttı. Birliklerini ve kararlılıklarını 1 Mayıs alanında da göstereceklerini ifade eden işçiler, “Baskılar karşısında yılmadan, provokasyona gelmeden hakkımızı almak için direneceğiz. 1 Mayıs’ı da birliğimizi, kararlılığımızı göstermenin bir aracı olarak görüyoruz. Yaptığımız eylemin taçlandırılması olarak görüyoruz. Haklı mücadelemizin bir parçası olarak görüyoruz. 1 Mayıs için sanatçılarımızı, ses sistemimizi de ayarladık. Antep’te kutladıktan sonra güzel bir şekilde Besni’yi de coşturacağız” dedi.

Mega Polietilen işçileri sabah saatlerinde Antep’te Balıklı Parkı’nda toplanarak miting alanı olan İstasyon Meydanı’na yürüyecek. Antep’teki mitingin ardından 17.00’de Besni Uzay Çatılı Pazar Yeri’nde 1 Mayıs’ı kutlayacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!