İçişleri Bakanı Yerlikaya 1 Mayıs Sonrası Ev Baskınları ve Ters Kelepçeli Gözaltılarını Gururla Paylaştı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Saraçhane'de yapılan 1 Mayıs eyleminde Bozdoğan Kemeri önündeki polis barikatına yüklenerek, Taksim'e yürümek isteyenlere yönelik ev baskınlarını ve ters kelepçeli gözaltı saldırısını gururla paylaştı.

featured

İSTANBUL – 1 Mayıs ile ilgili 29 kişinin gözaltına alındığınıda duyuran Yerlikaya, 1 Mayıs eyleminde bir süre polis barikatını zorlayan daha sonra eylemlerini sona erdirenlerle ilgili, sanki AYM’nin ‘Taksim yasağı hak ihlalidir’ kararı yokmuş gibi, sanki AYM kararını çiğneyen 1 Mayıs’a katılanlarmış gibi, Taksim’e girmek istemek suçmuş ve bu suçtan ötürü kaçıp saklanamak isteyenler varmış gibi “kaçtıkları adreslerde bugün yakalandı”lar ifadelerini kullandı. 

Sabah saatlerinde polisin yaptığı ev baskınlarında evlerin kapılarını kırdığı, gözaltına alınanların ters kelepçe takılarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına götürüldüğü görüntüleri paylaşan Yerlikaya, gözaltı saldırısını gerçekleştiren polisleri “kahraman” diye nitelendirmeyi unutmadı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!