Kentsel Dönüşüm Kıskacındaki Fetihtepelilere Destek Büyüyor

Okmeydanı Fetihtepe mahallesinde kentsel dönüşüm kıskacındaki yurttaşlara düzen partileri dahil bazı siyasi partilerden destek açıklaması geldi. Açıklamada, 'Halkla birlikte, şeffaf, yerinden ve hak temelli bir dönüşüm hepimizin arzusu' denildi.

kentsel-donusum-magduru-fetihtepelilere-siyasilerden-destek-869114-5
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL – Okmeydanı’nda bulunan Fetihtepe mahallesinde kentsel dönüşüm projesine direnen yurttaşlara destek vermek amacıyla bir araya gelen bazı siyasi partiler bir basın açıklaması gerçekleştirdi. CHP, İYİ Parti, HDP, Saadet Parti, TİP, SOL Parti, DSP, Gelecek Partisi ve Merkez Parti Beyoğlu ilçe örgütleri ve yurttaşların katılımıyla yapılan basın açıklamasında, hak temelli dönüşüm çağrısı yapıldı.

Yapılan basın açıklamasında geçtiğimiz günlerde AKP’li oldukları iddia edilen silahlı şahısların tehdidine maruz kalan mahalleliye destek verdiklerinin altı çizilerek, ‘Bugün burada mafya bozuntularına ve rant çetelerine karşı, halkımızla dayanışma göstermek için toplanmış bulunuyoruz. Bugüne kadar Beyoğlu Belediyesi’nden bu çeteleri kınayan bir açıklama duymuş değiliz. . Kendi halkına silah çekenlerin sırtını sıvazlamak, açık ve aleni bir halk düşmanlığıdır. İstedikleri Okmeydanı halkını bu bölgeden sürgün etmektir. Buna geçit vermemek, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının mücadelesinde, halkımızın dayanışmayla bir arada durmasına ve baskılara boyun eğmemesi ile mümkündür’ denildi.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!