Katliam Kucaklaşmaları Sürüyor: ABD, İngiltere Şimdi de Fransa

ABD Başkanı Joe Biden'ın ardından Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da İsrail'e gidip Gazze'deki katliamların faili Binyamin Netanyahu ile kucaklaştı.

featured

Siyonist işgal devleti İsrail’in Gazze’de kitle katliamları sürerken emperyalist ve kapitalist devlet liderlerinin işgal devleti Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’a destek ziyaretleri sürüyor.

Emperyalistler adeta katliamcılarla kucaklaşmak için sıraya girdi. ABD Başkanı Joe Biden ve İngiltere Başbakanı Rishi Sunak’ın ardından Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da bugün İsrail’deydi.

FİLİSTİN EYLEMLERİNİ YASAKLAYIP NETANYAHU’YU KUCAKLAMAYA GİTTİ

Filistin’e destek eylemlerinin yasaklandığı Fransa’nın Cumhurbaşkanı Macron da Biden’a benzer şekilde basına Netanyahu ile kucaklaştığı samimi bir poz verdi. Macron-Netanyahu görüşmesi Batı Kudüs’te gerçekleşti.

HERZOG: HİZBULLAH VE İRAN ATEŞLE OYNUYOR

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog da Macron ile Batı Kudüs’teki konutunda görüştü.

Herzog, buradaki konuşmasında, Hamas’ın 7 Ekim’de düzenlediği saldırıyı “ülkenin kuruluşundan beri görülmemiş bir acı” olarak niteledi. Ayrıca rehinelerin hemen serbest bırakılmasını istediklerini söyledi.

Lübnan-İsrail sınırındaki gelişmelere de değinen Herzog, “Hizbullah’ın ateşle oynadığını düşünüyorum. Onlara destek olan, Orta Doğu’yu ve bölgeyi istikrarsızlaştırmak için gece gündüz faaliyet gösteren İran’ın şeytani imparatorluğu ateşle oynuyor. Şunu açıkça söylemek istiyorum: Biz kuzey sınırımızda veya başka yerde bir çatışma istemiyoruz. Biz Hamas’ın altyapısını yok etmeye ve vatandaşlarımızı evlerine geri getirmeye odaklandık. Ama eğer Hizbullah bizi savaşa çekerse, açıkça bilinmesi gerekir ki bedelini ödeyen Lübnan olacaktır” sözlerini sarf etti.

“ANTİSEMİTİZMDEN” RAHATSIZMIŞ

Herzog, Fransız mevkidaşına hitaben, “Sayın Başkan, sizin gibi biz de dünyada ve sizin ülkenizde yoğun şekilde artan antisemitizmden çokça endişeliyiz ve rahatsızız” ifadelerini kullandı. Ardından da İsrail’i ziyaret ederek desteğini paylaşması dolayısıyla Macron’a teşekkür etti.

Almanya’daki yaklaşık 100 Yahudi sanatçı, yazar ve bilim insanı, açık bir mektup yayımlamış ve “İsrail Devleti’ne yönelik her türlü eleştirinin antisemitizm olarak değerlendirilmesini reddediyoruz” demişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!