İnşaat İşçileri Direnişle Kazandı

Ücret ve tazminatlarını alamadıkları için Rönesans Holding'e ait AVM önünde eylem yapan inşaat işçilerin direnişi kazanımla sonuçlandı.

featured

İSTANBUL – Elazığ ve Malatya’da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) şantiyesinde Rönesans Holding’e bağlı taşeron firmada çalışırken işten atılan ve 7 aydır ücretlerini alamayan işçilerin direnişi kazanımla sonuçlandı.

İŞÇİLER KAZANDI

İnşaat İşçileri Sendikası’nın (İnşaat-İş) sanal medya hesabından yapılan açıklamada, “Biz kazanacağız dedik, biz kazandık! Rönesans Holding’in gasp ettiği haklarımıza karşı başlattığımız direnişimiz kazanımla sonuçlanmıştır. Direnişimize dayanışmada bulunan tüm dostlarımıza İnşaat İşçileri Sendikası olarak teşekkür ediyoruz. Direniş ve dayanışmayla kazandık” denildi.

Elazığ ve Malatya’daki TOKİ şantiyesinde Rönesans Holding bünyesinde çalışırken işten atılan ancak 7 aydır ücret ve ihbar tazminatlarını alamayan inşaat işçileri, 3 Eylül’de holdinge ait İstanbul’daki Piazza AVM önünde eyleme başlamıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!