Çiftçiye 155 Bin Lira Elektrik Faturası: Fabrika Mı Çalıştırıyorum?

Elektriğe yapılan zamlar çiftçiyi zor durumda bıraktı. Zaten borcun içinde ayakta kalmaya çalışan, hacizlerle boğuşan çiftçi, şimdi de fahiş fiyattaki elektrik faturaların pençesinde.

featured

ADANA – Sermaye devleti kendi krizinin bedelini halka ödetmek için gıdadan, barınmaya ve faturalara kadar herşeye zam üstüne zam yaparken on milyonlarca coğrafya insanı geçinemez hale geldi. Elektrik faturasına yapılan son zamlar ise zaten beli bükük olan çiftçileri daha da zor duruma düşürdü.

ANKA’nın haberine göre Adanalı Abdullah Temel’e Temmuz’da 118 bin, Ağustos’ta 155 bin liralık elektrik faturası geldi.

Temel faturalara şu ifadelerle tepki gösterdi: “Fabrika mı çalıştırıyorum, Ankara veya İstanbul’u mu yönetiyorum? Ben 7 çocuk babasıyım. Olmayan parayla çocuklarımı okutmaya çalışıyorum. Bir gün bu tarlada ölüp gideceğim. Borcumu kim ödeyecek benim? Hakkımı arıyorum.”

Adana’da mısır ve pamuk ekili tarlalarını sulamak için kullandığı elektriğe fahiş fiyatta fatura gelmesine Temel şöyle isyan etti: “Gece gündüz tarlada çalışıyorum. Hakkımı istiyorum, hakkımı! Ben çocuklarımı mağdur etmiyorum. Kendimi mağdur ediyorum. Bende altı stent takılı.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!