Erdoğan’ın Doğalgaz ‘Müjdesinden’ 1 Yıl Sonra 1,2 Milyon Abonenin Gazı Kesildi

Adalet Partili Adnan Menderes’ten bu yana ekonomik kriz derinleştiğinde ve yönetememe hali gizlenemez bir hale geldiğinde sürekli gaz veya petrol ‘bulduk’ açıklaması yapan liderler arasında Erdoğan rekortmen oldu. Ne var ki Erdoğan'ın müjdelerinin ardından dramatik şekilde zamlar geliyor.

featured

ANKARA – Erdoğan’ın 2020 yılında Karadeniz’de doğalgaz bulunduğu şeklindeki ‘müjdesinden’ bir yıl sonra resmî verilere göre, faturasını ödeyemediği için 1,2 milyon abonenin doğalgazı kesildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) verilerine göre geçen yıl faturasını ödeyemediği için doğalgazı kesilen abone sayısının 1 milyon 197 bin 228 olduğunu açıkladı.

thumbnail
İlişkili Yazı
Erdoğan’ın Seçimler Öncesi Verdiği Gaz ve Petrol Müjdelerinin Listesi

Birgün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre, Akın, 2021 yılında faturasını ödeyemediği için doğalgazı kesilen abone sayısının 2020 yılına göre 356 bin 274 arttığını vurguladı.

‘HER 15 ABONEDEN BİRİNİN DOĞALGAZI KESİK’

CHP’li Akın, sözlerini şöyle sürdürdü: “İktidar, 2020 yılında Karadeniz doğalgazıyla ilgili müjde vererek faturaların düşeceği vaadinde bulundu. Bu müjdeden bir yıl sonra faturasını ödeyemediği için doğalgaz kesintisi yapılan abone sayısı rekor oranda arttı. Toplam abone sayısının 17 milyon 885 bin 750 olduğu dikkate alındığında faturasını ödeyemediği için her 15 aboneden bir abonenin doğal gazı kesildiği ortaya çıkıyor.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!