Ensar Vakfı Bu Kez Kadınlara Tecavüzle Gündemde

Ensar'da yaşanan çocuğa yönelik istismarın üzerinden geçen altı yıla rağmen olayın üstünü örtmeye çalışanlar yargılanmazken bu kez de Bitlis Ensar Vakfı'nda Din Kültürü öğretmeni olarak atanan O.S ve M.Ö.'nün Vakfa ait evlerde kalan kadınlara şantaj ile tecavüz ettiği ortaya çıktı.

featured

KARAMAN – Karaman Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’ne (KAİMDER) ait velerde kalan çocukların cinsel istismara maruz kalmasının ortaya çıktığı 2015 yılından bu yana failler hakkında herhangi bir yargı süreci yürütülmüyor.

SORUMLULUK TEK KİŞİYE YIKILDI

2012-2015 yılları arasında yaşları 9-10 arasında değişen çok sayıda çocuğun istismara uğradığı raporla belgelenmiş, öğretmen Muharrem Büyüktürk hakkında “çocuğa nitelikli cinsel istismar, hürriyet tahdit, kasten yaralama ve müstehcen görüntüleri izletme” suçlarından dava açılmış ve tutuklanmıştı. Kamuoyunda oluşan tepkiler sonrası Büyüktürk, Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmış ve 508 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmış ve olayın üstü örtülmek istenerek meslekten ihraç edilmişti.

“Bir kereden bir şey olmaz” sözleriyle istismarı aklamaya çalışan dönemin Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu başta olmak üzere olayın üstünü örtmeye çalışanlar cezasız bırakılmıştı. Tıpkı o dönem Karaman İl Milli Eğitim Müdürü olan Asım Sultaoğlu’nun Büyüktürk ile ortaya çıkan fotoğraflarına rağmen MEB Eğitim Müşavirliğine “ödül” verilerek terfi ettirilmesi gibi.

‘ÖDÜL’ GİBİ TERFİ

Olayın açığa çıkmasını üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen, Bitlis Ensar Vakfı’na Din Kültürü öğretmeni olarak atanan O.S. ve M.Ö. Ensar Vakfı’na ait evlerde kalan 9 kadına baskı ve şantaj ile tecavüz ettiği belirtildi.

‘ENSAR VAKFI EVLERİNDE KALAN KADINLARA ŞANTAJLA TECAVÜZ EDİLİYOR’

Mor Dayanışma sosyal medyadan yaptığı paylaşımla olayı kamuoyuna duyurdu. Mor Dayanışma paylaşımında, “45 çocuğa tecavüz eden, haklarında hiçbir yargı süreci yürütülmeyen Ensar Vakfı bu kez de kadınlara şantaj yaparak tecavüz ediyor. Bitlis Ensar Vakfı’na Din Kültürü öğretmeni olarak atanan O.S. ve M.Ö. Ensar Vakfı’na ait evlerde kalan 9 kadına baskı ve şantaj ile tecavüz ediyor. Valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Güvenlik birimlerine, Hersan Karakolu ve Mustafa Yeter Karakoluna yapılan şikayetler ve ihbarları görmezlikten gelen, hasır altı eden görevliler hakkında derhal soruşturma başlatılmalıdır” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!