Emperyalistlerin Ve Gerici İktidarların Yarattığı Tablo: Göç Yolunda Bir Yılda 440 Çocuk Can Verdi

Lost in Europe’un verilerine göre Ocak 2018 ile Haziran 2019 arasında Avrupa Birliği’ne ulaşmaya çalışan 440 çocuk ve genç yaşamını yitirdi.

featured

İSTANBUL – Veri toplayan ve analiz eden uluslararası sivil toplum kuruluşu Lost in Europe’un rakamlarına göre, Ocak 2018 ile Haziran 2019 arasında Avrupa Birliği (AB) ülkelerine ulaşmaya çalışan 440 çocuk ve genç yollarda yaşamını yitirdi.

Almanya Kamu Radyo Televizyon Kurumu Radyo Berlin Brandenburg’un bildirdiğine göre, sözü edilen zaman zarfında yaşamını yitiren 440 çocuk ve genç arasında 35 de bebek bulunuyordu.Kuruluş, hayatını kaybedenlerin çoğunun boğularak can verdiğini haber veriyor. Söz konusu bebek, çocuk ve gençlerin Türkiye, Libya veya Fas üzerinden Akdeniz’i geçerek Avrupa’ya ulaşmaya çalıştığı bildiriliyor.

Uluslararası Göç Örgütü, Akdeniz’i geçerken yaşamını yitiren çocukların bütün dünyada hayatını kaybeden mülteci çocukların dörtte birinin oluşturduğunu bildiriyor.

Kamplarda yaşamını yitirenler de var

Yaşamını yitirdiği bildirilen 440 çocuk ve genç arasında Avrupa içinde yollarda veya sığınmacı kamplarında yaşamını yitirenler de yer alıyor.

Avrupa’da kaçak yolla tır veya kamyonlarda bir yerden başka bir yere gitmeye çalışan çok sayıda kişinin de havasızlıktan hayatını kaybettiği olaylar meydana gelmişti.Çocuk ve gençlerin trafik kazalarında da hayatını kaybettiği belirtiliyor. Yaşamını yitiren çocukların üçte birinin kimliklerinin bile tespit edilemediği de verilen bilgiler arasında.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!