CPJ: İsrail-Filistin Savaşında 17 Gazeteci Öldürüldü

Gazetecileri Koruma Komitesi, İsrail-Filistin savaşında 17 gazetecinin yaşamını yitirdiğini, 8'inin yaralandığı, 3'ünün kayıp veya gözaltında olduğunu açıkladı.

featured

ANKARA – Gazetecileri Koruma Komitesi (CPJ) resmi sitesinde yaptığı açıklamada, İsrail ve Filistin arasındaki savaştan etkilenen gazetecilere ilişkin raporunu açıkladı. CPJ, savaşın başladığı 7 Ekim’den 18 Ekim’e kadar bölgedeki kaynaklarından ve medya raporlarından elde ettikleri bilgiler doğrultusunda verileri açıkladığını aktardı.

3 GAZETECİ KAYIP VEYA GÖZALTINDA

Açıklamada, 12 günde her iki taraftan da ölü sayısının 4 binden fazla olduğu, bunların arasında en az 17 gazetecinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Katledilen gazetecilerden 13’ü Filistinli, 3’ü İsrail, 1’nin Lübnanlı olduğuna yer verilirken, 8 gazetecinin yaralandığı, 3 gazetecinin kayıp veya gözaltına alındığı kaydedildi.

CPJ, “Gazze’deki gazeteciler, İsrail birliklerinin kara saldırısı, yıkıcı İsrail hava saldırıları, kesintiye uğrayan iletişim ve kapsamlı elektrik kesintileri karşısında çatışmayı haber yapmaya çalışırken yüksek risklerle karşı karşıya kalıyor” ifadelerinde bulundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!