İnşaat İşçilerinin Hak Mücadelesi Başarıyla Sonuçlandı

Limak Holding’e bağlı çalışırken kıdem tazminatlarını ve mesai ücretlerini alamayan inşaat işçilerinin eylemi 8’inci günde kazanımla sonuçlandı.

featured

İSTANBUL – İnşaat İşçileri Sendikası (İnşaat İş) ve Devrimci Yapı, İnşaat ve Yol Sendikası (Dev Yapı İş) üyesi 6 inşaat işçisi, Ataşehir’de bulunan Limak Holding’e bağlı Finans Merkez Bankası şantiyesinde çalışırken, kıdem tazminatı ve fazla mesai ücretlerini alamadıkları için başlattıkları eylem 8’inci gününde kazanımla sonuçlandı. İnşaat işçileri önceki gün şantiyenin 5’inci katına çıkarak, katta çalışmayı durdurmuştu. Bunun ardından Limak yetkilileri bugün sendika temsilcileriyle görüştü. Görüşme işçilerin lehine sonuçlanırken, işçiler alkışlarla şantiyeden indi.

‘ANLAŞMA SAĞLANDI’

İnşaat İş ve Dev Yapı İş sendikaları ise yaptıkları yazılı açıklamada, Limak Holding yetkilileriyle görüştüklerini belirtti. Açıklamada, “Biz kazanacağız dedik, biz kazandık. Yapılan görüşmeler sonucunda üyelerimizin tüm hakları konusunda anlaşma sağlandığı için eylemi sonlandırdık” ifadelerine yer verildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!