Antakya’ya 5 Gün Sonra Gelen Kızılay Halkın Tepkisiyle Karşılaştı

Depremin üzerinde 5 gün geçtikten sonra Antakya'ya giden Kızılay ekibine deprepzedeler tepki gösterdi. Kızılay çalışanları ellerindeki 450 bin çadıra, çadırkent kurmak üzere AFAD'ın el koyduğunu söyledi.

featured

ANTAKYA – Depremlerde çok sayıda binanın yıkıldığı, binlerce insanın yaşamını yitirdiği Antakya’ya Kızılay 5 gün sonra gelebildi.

Sosyalistlerin, devrimcilerin, emekçi sol güçlerin, halkla birlikte topladıkları yardımları ilk günden itibaren gücü oranında ulaştırdığı Antakya’ya depremin üzerinden 5 gün geçtikten sonra gelen Kızılay, Harbiye’de Kazım Karabekir İlkokulu’nun bahçesine çadır kurdu. Giyim, bebek bezi ve sandviç dağıtan Kızılay Konya Şubesi, çadır kurduğu okulun bahçesinde de dağıtımdaki yöntemsizlik ve izdiham depremzedelerin tepkisini neden oldu.

Kızılay’a tepki gösteren depremzedelerin bir kısmı yardımları almaya reddederek alandan ayrıldı.

KIZILAY ÇADIRLARI AFAD’IN ELİNDE BEKLETİLİYOR

Bu arada Kızılay Konya Şubesinin yardım ekibinin başında bulunan Mustafa adlı kişi, Kızılay’ın elindeki 450 bin çadıra, çadırkent kurmak üzere AFAD’ın el koyduğunu söyledi. Ancak birçok bölgeye halen çadırlar kurulmuş değil.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!